czwartek, 10 marca 2016

Typy kobiet LGBT - żartobliwym okiem cz. II


Typy kobiet LGBT cz. II - cz. I

Książkoholiczka 

Jak ją rozpoznasz. Najczęściej spięte włosy tak by nie zasłaniały jej kartek i nie plątały się wrednie gdy Rozważna - romantyczna zbliża się do końca powieści. Do tego duże okulary bo wiadomo czytanie psuje wzrok gorzej niż szklany ekran. Ubiór szary, wymiętolony, tutaj mało istotny bo każdy cent wydaje na nową książkę to nic, że w jedynych spodniach przetarła się dziura. O czym mówi? O nowo przeczytanej książce, o starych zapomnianych książkach, o wymianach książkowych. O czym pisze? Najpewniej o książkach, pokolenie zaczytanych gromadzi się w sieci tworząc niebezpieczne bookowe blogi. Najciekawszym tematem jest recenzja książki, albo nowo powstała książka, na którą czekają bardziej niż na Boże Narodzenie. Co czyta? To zależy od gatunku książkoholiczki - Może być romantyczką czyli utknęła gdzieś w czasach Jane Austin i na żadne koncerty jej nie zabierzesz, mroczna - Zakochana w wampirach, wilkołakach, elfach - jednym słowem żyje w świecie fantasy, a jej przyszły mąż to do wyboru Edward lub Damon. Są jeszcze mniej groźne typy: obyczajówki, przygodowe, psychologiczne (ona może okazać się nawet mądra) i te, które czytają wszystko. Z nią najłatwiej - choćby twoją jedyną przeczytaną książka było W pustyni i w puszczy to zawsze znajdziecie temat do rozmowy. Plusy bycia z książkoholiczką? zawsze masz prezent na każde święto, nie musisz nawet pytać.


Związkowa przylepa 

Także tego. Każdy ją zna, każdy ją widział. Miła, sympatyczna, nieśmiała. Zabierzesz ją na jedną randkę, na drugą przyjedzie z wozem przeprowadzek. Raz wpuszczona do mieszkania zmieni je na zawsze. Twoje kosmetyki będą miały 1/0000 miejsce w łazience. Nie jesteś vege, ona jest? Zaczniesz być. Cała zawartość Twojej lodówki zostaje zmieniona w trybie natychmiastowym. Nie oglądasz telewizji lub wręcz przeciwnie - przyniesie swój lub stary będziesz zbierać z podwórka. Wszelkie niedostosowanie się do zasad = w pierwszym etapie tygodniowy foch, najbardziej brutalna walka Mma, wachlarz słów spod celi ewentualnie wymiana serwisu kawowego. Do wyboru do koloru. Jej główne zainteresowanie to Wy, broń boże Ty lub ona. Wy na zawsze od dziś po wsze czasy, zaplanowała wszystko łącznie z wakacjami przez najbliższe 30 lat, psa i każde zwierze po jego śmierci, ślub i sypialnie w waszym nieistniejącym domu. Jej najgorszy koszmar? Weekend bez Ciebie, największe marzenie? Wspólny facebook - przecież to takie słodkie.
Tomboy 

 Dziwne, wykreowane w Japonii stworzenie, którego kserokopie można znaleźć w polskich lesbijkach. Co to i na co to komu? To stworzenie płci żeńskiej upodabniające się do ładnego to warte podkreślenia - ładnego chłopca, który ma dziewczęcy wygląd i przejawia żeńskie zachowanie (?) w skrócie dziewczyna upodabnia się do chłopca, który ma dziewczęcą urodę. Powód ? Ponoć tęsknota za męską wolnością. Stworzenie to udaje kogoś kim nie jest co jest największą formą wyzwolenia (?) Kochają kobiety i upodabniają się do mężczyzn, których nienawidzą, zamiast do kobiet którymi są i które kochają (?) Ich motyw życiowy - styl tomboy, główne zajęcie - wyszukiwanie inspiracji tomboyowych oraz uzupełnianie instagrama gdzie łączą się z innymi tomboykami. Marzy by zamieszkać w męskim dziale reserved bądź croppa. Bycie tomboyem definiuje ich jako ludzi, to przecież nie styl ubierania - to styl życia. Największy komplement - kiedy ktoś obcy zwraca się do niej per chłopcze. Jak rozpoznać - to to małe, chude, w kapeluszu bądź czapce, które wlecze się  między dziewczynami w szpilkach. Obowiązkowa jest grzywka przysłaniająca połowę twarzy, albo włosy na Jamesa Deana, bokserka bez stanika, tu i ówdzie przyda się bandaż, krawat, albo mucha na święta i do przodu.


Les - Maniaczka  


Życie tej istoty opiera się na byciu lesbijką. Jej myśli skupiają się na tym, jak dobrze być lesbijką, jak źle być les, jak być jeszcze większą les.
Jej codzienna ramówka to filmy LGBT i czterdziesty ósmy raz The L Word. Główny temat rozmów między les maniaczkami to życie lesbijki, swoje, twoje lub innych les.
Często pojawiają się zachowania kompulsywne jak zakładanie grup gromadzących większe ilości lesbijek. Grupy - les - skupiają się na ocenach swoich słodkich zdjęć, często z zasłoniętą twarzą, ale odkrytymi miejscami intymnymi. Najbardziej popularne zwroty w grupach to "księżniczki", "kto popisze z brzydalkiem" , "kto chce popisać? Ale napisz pierwsza".  By nie psuć sobie opinii jej znajome to same lesbijki bo po co mieszać tu heteryków. Czyta? Tylko lesbijskie powieści. Autorytet tego osobnika to nikt inny jak Ruby Rose.Majsterkowiczka

Zamiast wypełnionej po brzegi kosmetyczki pod ręką zawsze ma pełną skrzynkę niezbędnych do życia narzędzi. Z jej kieszeni spodni wypadają śrubokręty, śrubki i różnego rodzaju smary. Dzięki temu w każdej sytuacji może pomóc uratować życie swojej kolejnej wybrance. Niezastąpiona zawsze gdy z kranu cieknie woda, zepsują się drzwiczki szafki, wystrzelą korki, to są dla niej idealne okazje by zaprezentować swoje super moce. Niestety jak to często bywa podczas naprawiania, dziwnym trafem wszystko psuje się bardziej, a to drzwiczki odpadają całkowicie, woda zalewa mieszkanie, a światła jak nie było tak nie ma. Na szczęście szczerym uśmiechem wybrnie z każdej niezręcznej sytuacji i zamiast awantury dostanie soczystego buziaka za dobre chęci.

7 komentarzy:

 1. Świetny cykl, trafiłam na bloga dość przypadkowo i zostałam zaczytana w posty. Stworzyłyście naprawdę świetnego bloga. Ja niestety tyle odwagi nie mam i wciąż wiedzą o mnie tylko najbliżsi.
  Obserwuję :) Alice's World

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj na naszym blogu cieszymy się, że się podoba i że zostajesz z nami na dłużej :) pozdrawiamy ciepło :)

   Usuń
 2. Ruby Rose? Never. Kate Moennig jak najbardziej <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tobą ...nie rozumiem czemu wszyscy się tak zachwycają Ruby...

   Usuń
 3. Super pomyśl na cykl, czytałam z uśmiechem :D. W ogóle macie bardzo ciekawy koncept bloga, obserwuję bez zawahania :D
  http://would-be-vikings.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam słowo na L :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń