środa, 27 stycznia 2016

Homo - Związek ? Nie ma się czego bać. Homoseksualizm - Lesbijki - Nasze życie


Droga czytelniczko bądź czytelniku. Ile razy słyszałeś podczas codziennych rozmów lub ze szklanego ekranu słowa typu " Homo niszczą model tradycyjnej rodziny" , " Ich związki są jałowe", " Nie potrafią stworzyć stałego związku", " Mają wielu partnerów seksualnych"

Czy tak jest naprawdę?

Nie do końca, to zależy od konkretnej jednostki. Tak samo jak w związkach heteroseksualnych, nasze nie różnią się praktycznie niczym. - Końcową puentę podałam już teraz. Wybaczcie.

Jeśli wyobrażałeś sobie, że nasz lifestyle to seksualna idylla a w klubach mamy swoje haremy to zmartwię Cię. Tak samo pracujemy, chodzimy na zakupy, wyjeżdżamy na wakacje, wspólnie gotujemy czy oddajemy się pasjom. Nasze życie jeśli chodzi o płaszczyznę codzienności jest całkiem zwyczajne.


Która z was jest facetem a która kobietą ?


Znowu pudło ! W naszym przypadku obie jesteśmy kobietami zarówno w kontekście biologicznym jak i społeczno - kulturowym. Role dzielone są płynnie, tak jak w związkach XXI. Większość par odchodzi od archaicznego modelu rodziny czy związku gdzie mężczyzna pracuje a kobieta zajmuje się domem, również ze względów ekonomicznych. Powoli wyzbywamy się stereotypów dotyczących płci. Choćby pojmowania kobiety jako istoty kruchej, uległej i posłusznej a mężczyzny jako osoby bez uczuć, oschłego, który jest wyzbyty z wszelkiej delikatności czy subtelności. Tutaj wygląda to podobnie. Obie potrafimy się zająć domem jak i własnymi ścieżkami kariery. Mamy również nietypowe podejścia na przykład Mali lubi sprzątać ale uwielbia również majsterkować. Ja choć wyglądam raczej na kobiecą stronę związku, mam zamiłowanie do piłki nożnej, boksu i awersję do sprzątania. Role są raczej zależne od modelu danego związku niż od orientacji.

Monogamia ? Jesteśmy za !


Nic bardziej mylnego w stwierdzeniu, że związki osób homoseksualnych są przelotne, oparte na potrzebach seksualnych a wszyscy homoseksualiści to poligamiści. Wśród każdej orientacji znajdziemy osoby poszukującego domowego ogniska, ciepła i partnera na całe życie jak i tych, którzy cenią sobie zabawę i nie stronią od seksualnych przygód. Na całym świecie małżeństwa jednopłciowe czasowo nie różniąc się od małżeństw heteroseksualnych. W Polsce również istnieją długotrwałe, monogamiczne związki osób tej samej płci. Jest ich mnóstwo aczkolwiek rzadko się o tym mówi. Jednym z przykładów jakie możemy tutaj przytoczyć są wspaniali mężczyźni, których relację śledzimy już od długiego czasu a mianowicie znani youtuberzy Karol i Dominik - KADO oraz Nasze Wielkie Krakowskie Wesele


Problem Venus vs Mars znika ?

To fakt, jesteśmy ulepieni z tej samej gliny. Często mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet i na odwrót. W związkach jednopłciowych powinno być więc inaczej. Niestety, tak dobrze nie jest. Jest to znowu kwestia indywidualna, zależna od partnerów. Kobiety mogą być dla siebie taką samą zagadką jak dla mężczyzn. Komunikacja kochani, komunikacja gra tutaj największą rolę. Jeśli w związkach są tematy tabu, niedokończone spory czy stereotypy, płaszczyzna porozumienia zawsze będzie się oddalać.

Dekadentyzm czy Mieszczaństwo ?

Na dzień dzisiejszy homoseksualizm jest mieszczański, zwyczajny, powoli odzierany z szaty seksualnej, bardzo artystycznej skierowanej do bohemy czy parkowej nad wyraz prymitywnej, wyciągniętej z powieści " Lubiewo". Dążymy do harmonii i unormowania naszej sytuacji prawnej. W związku z tym, ludziom postronnym może się wydawać, że nastała moda na homoseksualizm lub jego propaganda. Jak kto lubi i jak kto woli.
Wraz z oswojeniem naszą orientacją jakiejś części społeczeństwa czy mediów, wyszliśmy z parków, klubów czy ulic do naszych domów, wspólnego życia i stabilizacji. Nic więc dziwnego, że szukamy uregulowań. Żyjąc z partnerką kilkadziesiąt lat, nie chciałabym walczyć z jej rodziną w sądzie o dom, który tworzyłyśmy, wspólny biznes czy pamiątki. Kiedy będzie chora lub ulegnie wypadkowi, nie chciałabym dowiedzieć się jako ostatnia lub czekać na przyjazd jej formalnej rodziny by dowiedzieć się o jej stanie.
Ślub domyślam się pozostanie kwestią sporną zarówno w środowisku homo jak i heteroseksualnym. Ja sama jestem zarówno za jak i przeciw. Nurtuje mnie tylko jedno pytanie. Kto dał prawo władzy bądź kościołowi oceniać czy moja miłość jest na tyle dobra bym mogła przysięgać i składać obietnice wiernej i wiecznej miłości. Tutaj warto spojrzeć na rozwody wśród heteroseksualnych związków. Czy oni są wystarczająco dobrzy by otrzymać takie prawo, które później niszczą. Czy tak powinniśmy ich postrzegać i potępiać ? Absolutnie nie. Małżeństwo powinno być świadomym wyborem każdego człowieka i powinno się wiązać z pragnieniem wspólnego życia, ale także z konsekwencjami jakie ono niesie. Moim zdaniem każda osoba powinna otrzymać szansę, a czy z niej skorzysta to już będzie zależeć od niej samej.

Jak widzicie na kilku podanych przykładach, nie różnimy się zbytnio. Mamy dwie nogi i ręce, taki sam mózg i serce. Różnic nie powinniśmy szukać w religiach, rasie czy orientacji, a w każdej osobnej jednostce.

Aleksandra.
25 komentarzy:

 1. bardzo mądry i ciekawy post, miło się go czytało. poruszyłaś bardzo sporne tematy, jednak ja się zgadzam w 100%, a zwłaszcza, że każdy powinien mieć prawo do ślubu. skoro bóg stworzył ludzi tak, że niektórzy są homoseksualistami i kocha ich tak samo jak wszystkich to znaczy, że nie robią nic złego.
  pozdrawiam xx
  http://berry-lifestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za miłe i pełne poparcia słowa, szczególnie w kwestii ślubu. W wolnej chwili odwiedzimy i Twojego bloga :)

   Usuń
 2. Bardzo mądry post, może on coś uświadomi wszystkim tym, którzy uważają takie związki za jedną wielką orgię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo miło i przyjemnie czytało mi się ten post. Ja osobiście naprawdę nie rozumiem homofobów, którzy nic nie wiedzą o trybie życia par homoseksualnych, a najwięcej mają do powiedzenia na ten temat.
  Jak to mówią - krowa, która dużo muczy najmniej mleka daje. ;)
  Dziewczyny, macie bardzo pozytywną postawę i naprawdę super, że się nie przejmujecie środowiskiem! Ludzie gadali, gadają i będą gadać zawsze, także róbcie to, co kochacie, bądźcie razem na zawsze i idźcie odważnie przed siebie! :)
  Czekam na kolejny post oraz więcej Waszych wspólnych zdjęć.
  Pozdrawiam!

  www.magical-history.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za tak miłe słowa. Trzeba przyznać, że ten komentarz rozczulił nas niesamowicie. Wpadniemy do Ciebie jak tylko będzie wolna chwila :)

   Usuń
 4. Ja tylko czekam aż wreszcie nadejdą czasy, w których nikt nikomu do łóżka zaglądać nie będzie :-). Każdy przecież może kochać tego, kogo chce (o ile nie wyrządza to komukolwiek krzywdy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja czekam, aż ludzie przestaną zaglądać do nieswojego portfela.

   Usuń
  2. My również na to czekamy ! :)

   Usuń
 5. Właśnie - komunikacja! Zawsze to powtarzam, że rozmowy, rozmowy i rozmowy ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Mądre podejście do tematu, który wprawdzie mnie nie dotyczy ale lubię jak mówi sie o nim szczerze i otwarcie. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy w takim razie za zainteresowanie. Pozdrawiamy :)

   Usuń
 7. Podoba mi się ten post ! życzę powodzenia w bloogowaniu !

  Zapraszam do mnie: http://bepicasso.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja po prostu podziękuję za ten post :) Jest rewelacyjny! Zastanawiały mnie niektóre kwestie dotyczące homo związków i...tadam! Już wiem jak to jest :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój komentarz nas ogromnie zmotywował ! Dziękujemy ! :)

   Usuń
 9. Po prostu to jest to, przyjemnie się czyta prosty przekaz i oby każdy tak myślał świat byłby piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post! Jestem takiego samego zdania jak Ty i to naprawdę przykre, że Polska jest tak bardzo zacofana w stosunku do innych cywilizowanych państw i dyskryminuje pary homoseksualne.

  OdpowiedzUsuń
 11. he he fajne jesteście :)
  ps.zostaj ę u was

  OdpowiedzUsuń
 12. kurczę zazdroszczę ja jkoś nie mam szczęścia w poznaniu kogoś na stałe, a bardzo bym chciała ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głowa do góry, ktoś na pewno już na Ciebie czeka i to tylko kwestia czasu... :)

   Usuń
 13. Ciekawy post, nurtowały mnie te kwestie. Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszymy się, że mogłyśmy coś rozjaśnić, pozdrawiamy :)

   Usuń
 14. Trochę mi Was szkoda dziewczyny, ponieważ 3 największymi grzechami przeciwko Bogu jest okultyzm, aborcja i właśnie homoseksualizm... (i nie piszę tego jako hejter, ale z czystej troski ;))
  Niemniej jak już jesteście razem to życzę szczęścia, w trudnej sytuacji, w której człowiek może się spełnić tylko w relacji homoseksualnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój Bóg musi być bardzo smutny skoro dla niego miłość dwojga ludzi jest gorsza niż morderstwa, gwałty, pedofilia, nienawiść, nękanie innych i wszystko co ciemne i okrutne... Przykre, że idea miłości została tak wypaczona w imię nienawiści, a jednak dziękujemy za życzenie szczęścia jakieś światełko w tunelu, może jednak ten Bóg nie jest takim nienawistnym Bytem :)

   Usuń