poniedziałek, 7 marca 2016

Gdyby homoseksualiści zniknęli z kart historii - Homoseksualizm, Geje i Lesbijki na przestrzeni dziejów.Tekst troszkę przewrotny na przekór wszystkim, dla których każdy homo i większość myślących inaczej powinna zniknąć z kart historii. Osoby wygłaszające opinie o konieczności "zagazowania" ludzi o innej niż heteroseksualna orientacja, nieświadomie wyeliminowaliby ze swojego życia rzesze osób, które podziwiają, które stawiają sobie za wzór, a o których nie wiedzą, że należą do jednej z najbardziej znienawidzonych grup społecznych. Swoją nienawiścią wymazaliby z osiągnięć nauki, wszystko co zawdzięczamy osobom o orientacji nieheteronormatywnej.


Niestety przez prześladowanie i nienawiść skierowaną do homo nie mamy dokładnej wiedzy, ilu  wybitnych pisarzy czy muzyków było orientacji homoseksualnej.Dzisiaj skupimy się na próbie usunięcia z historii osób, które tę historię tworzyły. Zrobimy to na podstawie kilku przedstawicieli, co do których nie pozostaje wątpliwości, że mieli skłonności homoseksualne.


Starożytni myślicieleStarożytni Grecy - miłość  dorosłych mężczyzn do młodzieńców była powszechna i nie widziano różnicy między nią, a miłością do kobiet. Eliminując mieszkańców tamtej epoki wymazalibyśmy demokrację w najczystszym tego słowa znaczeniu. Rozwój sztuki teatralnej i sztuki w ogóle, widowiska sportowe, sztukę przemawiania i całą masę fundamentów na których oparta jest kultura myśli europejskiej. Wyrzekając się kultury greckiej świat zniszczyłby początki myśli filozoficznych, które inspirowały myślicieli przez wieki, nadal zresztą inspirują.

Aleksander Wielki - jeden z najwybitniejszych strategów i zdobywców starożytności. Swoim geniuszem potrafił doprowadzić do powstania państwa, którego rozpiętość sięgała 5tys km, skupiając pod swoim dowództwem większość znanego wówczas świata. Aleksander jako pierwszy tak potężny wódź stał się wzorem dla kolejnych wielkich dowódców m.in. Juliusza Cezara i Napoleona. Bez jego dokonań nie mielibyśmy wzoru dla kolejnych równie wybitnych zdobywców.


Geniusz, ArtyściLeonardo Da Vinci - geniusz, którego dokonań nikomu nie trzeba przytaczać. Eliminując ludzi, którzy wzbogacają/ili dorobek ludzkości, wybiegając myślami dziesiątki lat w przód spowodowano by zdegradowanie i okrojenie potencjału ludzkości na niewyobrażalną skalę. Poza tym wyobrażacie sobie nieistnienie takich dzieł jak Mona Lisa, Ostatnia Wieczerza czy Dama z gronostajem ? Pozbawilibyśmy tym samym inspiracji takich artystów jak Giacomo Caprotti i Rafael Santi.Michał Anioł, Andy Warhol, Rafael Santi - istnieje cała pula niezwykle utalentowanych artystów, których wizjonerstwo i artyzm zachwycają zarówno koneserów jak i laików mogących podziwiać kunszt ich prac przez całe dziesięciolecia. Ich arcydzieła są wzorem dla kolejnych pokoleń, inspiracją i weną zarazem. Bez rozwoju sztuki, do którego przyczyniły się dziesiątki homoseksualistów, ludzkość zostałaby okrojona z takich dzieł jak Sąd Ostateczny, Stworzenie Adama czy Szkoła Ateńska, stworzona przez wcześniej wspomnianego Rafaela Santi.


PisarzeWitold Gombrowicz, Maria Konopnicka, Oscar Wilde, Selma Lagerlof - Głosząc hasła o wymazaniu osób homoseksualnych z historii trzeba by liczyć się z tym, że zniknęły by nam niezliczone arcydzieła literatury pięknej. W szkołach nie czytano by Ferdydurke, wierszy Konopnickiej, a dzieci nie znałyby bajek i niezwykle rozbudowanej wyobraźni Selmy Lagerlof.Alan Turing - Człowiek, który przyczynił się do zakończenia II wojny światowej łamiąc kod Enigma. Kod, którego skomplikowanie i trudność w rozszyfrowaniu spędzało sen z powiek przywódcom Aliantów. Gdyby zabrakło Turinga, złamanie kodu trwałoby znacznie dłużej, co przełożyłoby się na długość okresu wojennego i wielkość szkód z nim związanych.Kreatorzy mody, muzycy


Gianni Versace, Giorgio Armani - kreatorzy mody, ich ponadczasowe spojrzenie i ciągłe szukanie nowych trendów wyznacza kierunek rozwoju branży odzieżowej i nie tylko. Bez ich wizjonerstwa i wyobraźni świat mody byłby pozbawiony wyszukanych i dopracowanych kreacji. Nie wiemy jak wyglądałby sposób ubierania ludzi współczesnych bez homoseksualistów wyznaczających trendy mody.Freddy Mercury, Sam Smith, George Michael,- to tylko nieliczni z szerokiego grona muzyków lgbt, których twórczość towarzyszy nam przez lata. Bez emocji jakie dają nam ich genialne hity setki ludzi zostałoby pozbawionych wspomnień i doświadczeń jakie przeżyło podczas słuchania ich utworów. Drogi czytelniku wyobrażasz sobie nie usłyszeć nigdy  "We are the champions" ? czy ponadczasowej świątecznej piosenki "Last Christmas"

SportowcyMartina Navratilova, Amelie Mauresmo, Michael Sam, Gareth Thomas - Również i tutaj mamy swoich przedstawicieli. Niestety istnieje bardzo duży nacisk ze strony uprzedzonej części kibiców, żeby się nie ujawniać, chociaż powoli tendencja się zmienia i miejmy nadzieję, że będzie już tylko coraz lepiej. Gdy sama orientacja nie będzie wyznacznikiem zdolności zawodników. Bez znanych homoseksualnych sportowców, dziedzina ucierpiałaby ogromnie tracą osoby, które swoimi talentami i zmaganiami dają rozrywkę milionom kibiców na całym świecie.

W poście tym przytoczyłam tylko kilku przedstawicieli lgbt, a już tylko i wyłącznie "pozbycie się" ich z historii sprawiłoby, że rozwój gatunku zostałby okrojony o ogromną ilość fenomenalnych dzieł. Prac wnoszących w nasze życie więcej aniżeli hasła nawołujące do nienawiści i ignorancji wyrażające mało przemyślane opinie. Opinie których konsekwencji nie są już w stanie przemyśleć czy przeanalizować. 
Nie zapominajmy, że wymazanie nas z historii pozbawiłoby naszych bliskich swoich córek, synów, ukochanych wujków, ciotek, przyjaciół czy inspirujących i motywujących znajomych, szefów, kolegów z pracy i wielu wielu innych, których podziwiają i kochają.
W Stanach Zjednoczonych polscy emigranci po wielu negatywnych komentarzach pod swoim adresem postanowili, że pokażą swoim amerykańskim kolegom jak ważni są w życiu publicznym i zorganizowali dzień w którym żaden z nich nie pojawił się w pracy. Chciałabym kiedyś zobaczyć chociaż jeden dzień w którym każdy homoseksualista zniknie z życia społecznego zostawiając swoją pracę bez zastępcy.

Mali

33 komentarze:

 1. Tylko Platona mi tu brak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Platon i Sokrates byli w początkowej wersji, ale później stwierdziłyśmy, że połączymy starożytnych filozofów z mieszkańcami Grecji w ogóle :) Pozdrawiamy

   Usuń
 2. Gdyby z historii wymazać osoby LGBT wraz z ich osiągnięciami co byśmy tak naprawdę otrzymali? Trudne pytanie, ale cieszę się, że Autorki postanowiły na nie odpowiedzieć. Osobiście nie wyobrażam sobie co by było, gdybym nie znał poezji Safony czy filozofii Platona. Odnośnie homoseksualistów to warto wspomnieć, że mieli oni wpływ także na polską historię np. książę Leszek Czarny przez długi czas był uważany za najpoważniejszego kandydata do zjednoczenia ziem polskich w XIII w.

  Może głupio to zabrzmi, ale wydaje mi się, że gdyby ludzie mnie nie znali, ich życie byłoby prostsze. Nie, że jestem jakąś bardzo ciekawą osobą, ale często jestem jednym z tych, którzy, jako jedni z nielicznych spośród grupy, odzywają się i zadają pytania. Jednego jestem pewien: chciałbym zobaczyć świat, w którym mnie nie ma. Ale to raczej z ciekawości.

  Pozdrawiam Autorki i Czytelników

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dzięki pytaniom pogłębiamy naszą samoświadomość i uczymy się myśleć również krytycznie, dlatego nie wyobrażamy sobie, żeby zniknął nas wierny komentator ze swoimi trafnymi spostrzeżeniami i ciekawymi uwagami :) pozdrawiamy serdecznie

   Usuń
 3. Zawsze prowadząc dyskusję na temat osób homoseksualnych z osobą, która niekoniecznie akceptuje takie zachowania, powołuję się właśnie na te znaczące postacie w historii świata. Trzeba widzieć reakcję takiej osoby, gdy dowiaduje się o skłonnościach jednej z tak ważnych postur.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, znamy te reakcje z autopsji i tak jak napisałaś, ważne jest uświadamianie ludzi, że naszą kulturę tworzyli/ą również osoby lgbt, którym wiele zawdzięczamy, a których życie intymne nie wpływało/a negatywnie na osiąganie wybitnych wyników. Pozdrawiamy :)

   Usuń
 4. Seksualność nie ma nic wspólnego z dorobkiem artystycznym czy naukowym w większości przypadków. Gdyby Safona kochała jedynie mężczyzn mogłaby również tworzyć swoją piękną poezję, być może skierowaną do innej osoby, jednak nadal pełną wrażliwości i zmysłowości.Gdyby Tuning był hetero a posiadał ten sam niezwykły umysł był by w stanie stworzyć swoją maszynę. To, co mówi nam ten post można nazwać właśnie nietolerancją - rozgraniczanie jednych od drugich, stawianie barier. Często słyszę, że jesteście tacy jak wszyscy (I w pewnie mierze przecież tak jest, kochacie, czujecie, chcecie być rozumiani,macie jedynie inne preferencje) a z drugiej obstawianie takie porównania. Wielka szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację nie ma ale naprawdę wielu ludzi robi wielkie oczy gdy dowiaduje się że wielu ludzi których podziwiali to homo i oto w tym chodzi żeby pokazać że gej czy les to nie tylko ktoś z kwiatkiem w tyłku.

   Usuń
  2. Masz rację nie ma ale naprawdę wielu ludzi robi wielkie oczy gdy dowiaduje się że wielu ludzi których podziwiali to homo i oto w tym chodzi żeby pokazać że gej czy les to nie tylko ktoś z kwiatkiem w tyłku.

   Usuń
 5. Chciałem tylko dodać, że Henryk 8 (Król Angli, który wytoczył wojnę kościołowi katolickiemu, miał 8 żon i 6 kochanków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa informacja, tym bardziej nie dziwi nas jego walka z dogmatami kościoła katolickiego i ustanowienie własnej instytucji religijnej :) pozdrawiamy

   Usuń
 6. Ciekawa gromadka :) Przyznam, nie miałam pojęcia o ich orientacji. Zresztą, człowiek jak człowiek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety o wielu nie wiemy, ale tak jak napisałaś, człowiek jak człowiek. Pozdrawiamy serdecznie :)

   Usuń
 7. Szczerze? Oprócz Leonarda,Freddy'ego i starożytnych greków nie znałam tylu osób homoseksualnej z naszej historii. Każdy jest człowiekiem i należy go szanować i tolerować jak każdego innego. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło się czyta takie komentarze :) Dokładnie, człowiek jest człowiekiem niezależnie od kolory skóry czy orientacji i należy mu się szacunek. Pozdrawiamy ciepło :)

   Usuń
 8. Haha a co byśmy zyskali, gdybyśmy wymazali niektórych hetero z historii :P

  OdpowiedzUsuń
 9. A mogłabym poprosić o jakieś źródło mówiące, że Gombrowicz był homoseksualistą? :)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziennik Gombrowicza "Kronos" jest jego osobistą "spowiedzią" i opisem życia intymnego. Pozdrawiamy :)

   Usuń
  2. Tak myślałam, że stamtąd czerpiecie źródło, tylko on tak pisał, że prowadził życie intymne zarówno z mężczyznami, jak i kobietami :) A to nazywa się biseksualizm.

   Usuń
  3. Spora część wyżej wymienionych osób miała stosunki z płcią przeciwną, inaczej być nie mogło z racji czasów w jakich żyli i ogromnej nie akceptacji dla jakiejkolwiek odmienności. Wracając do Gombrowicza to on sam siebie określił mianem homoseksualisty, aczkolwiek gdyby określił siebie jako biseksualistę to nadal byłby przedstawicielem Lgbt. Bo tak naprawdę blog jak i ten artykuł dotyczy całej grupy. Pozdrawiamy :)

   Usuń
 10. To Polacy złamali Enigme.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, Brytyjczycy bazowali na pracach Jerzego Różyckiego, Henryka Zygalskiego i Mariana Rejewskiego. Oni dokonali tego jeszcze przed wojną.

   Usuń
 11. Brakuje tutaj "Tegan and Sara" jak dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 12. No właśnie. Ignorancja przeciwników mnie zatrważa kiedy to w jednej chwili chcą palić homoseksualistów na stosavh a następnie modlą się w bazylice pomalowanej przez geja. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :D fanatyków nikt chyba nie zrozumie, w sumie może to i lepiej :)

   Usuń
 13. WOW muszę Ci (Wam?) powiedzieć, że ten post zrobił na mnie wrażenie. Nie oszukujmy się, jednak trochę czasu trzeba spędzić szukając takich informacji. To daje świetne kontrargumenty w różnego rodzaju dyskusjach homo-nie-homo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za uznanie, faktycznie trochę czasu trzeba było spędzić sprawdzając wiarygodność źródeł, chociaż większość z tych osób jest raczej powszechnie kojarzona z lgbt to nie chciałam bez 100% pewności wymieniać kogoś... Argumentów może być cała masa, ostatnio wpadłam na porównanie praworęcznych i leworęcznych osób, to, że praworęcznych jest więcej nie znaczy, że leworęczni są gorsi, jako analogia do mniejszości seksualnych :) / Mali

   Usuń
 14. Caravaggio jeszcze, bo jego obrazy są świetne. ,,Ribera, Vermeer, La Tour i Rembrandt nigdy by bez niego nie istnieli. A sztuka Delacroix, Courbeta oraz Manet byłaby zupełnie inna"
  Znaczy, trudno powiedzieć, jak to z nim było, ale ze sztuki można się domyślać homoseksualizmu. Hm, czytałam kiedyś książkę o nim i tam na pewno było dość wyraźnie napisane na ten temat, ale teraz wikipedia podpowiada, że sprawa nie jest taka pewna.

  OdpowiedzUsuń
 15. O większości orientacji wymienionych osób nie wiedziałam :D I szczerze jestem w szoku :) Trzeba przyznać, że wymazanie ich z historii byłoby wielką stratą.

  OdpowiedzUsuń