sobota, 23 stycznia 2016

Wspólne pasje łączą.

" Wspólne pasje łączą tak silnie jak obrączki "

Jedni biegają, inni uprawiają wspinaczkę a jeszcze inni grają w kosza. Niezależnie od tego czy będzie to zbieranie starych kapsli czy nurkowanie w rafie koralowej pasja powinna was łączyć a nie dzielić.

Dlaczego warto posiadać wspólne hobby ?


Czas. Gdy spędzacie go nie tylko przed telewizorem ale na treningach czy przygotowując się do ważnego biegu. Teraz wspólnie możecie przeżywać ważne dla was momenty i czerpać z tego całkowitą przyjemność.

To cementuje,  Co dokładnie ? Z pewnością godziny wspólnie spędzane ale też porażki kiedy Tobie
lub Twojej połówce powinęła się noga. Chwile kiedy jedno z was potrzebuje motywacji ale też momenty szczęścia kiedy stajecie się coraz lepsi w tym co robicie a hobby nie jest już tylko czymś przyjemnych a staje się ważną częścią waszego życia.
Daje wam to przekonanie, że możecie na siebie liczyć zarówno w trudnych chwilach jak i wspólnie cieszyć się z postępów.

Gdy w związku wieje nudą, wspólne zainteresowania mogą okazać się wyjściem lepszym niż wizyta u terapeuty. Nie tylko ze względu na zalety wymienione wyżej. Obcując ze swoim partnerem w czymś całkowicie nowym możemy poznać cechy jego charakteru o których nie mieliśmy pojęcia i na nowo w nich zakochać.

Narzekasz, że ona ciągle siedzi w swoim szkicowniku a ona, że Ty przed swoim aparatem? Może podczas gdy Ty będziesz robić zdjęcia gdy pracuje ona naszkicuje Ciebie w czasie Twojej pracy.Zamiast smęcić,że on spędza godziny poza domem na rowerze - przyłącz się do niego. Nie pozwól by pasja stała się kością niezgody.
Spróbuj tego i poznaj jej świat...Nie warto być sceptycznym i negatywnie nastawionym nawet do pasji, których całkowicie nie rozumiemy bo w związku warto uczyć się od siebie. Nawet nie wiesz kiedy przyda Ci się pomocna ręka podczas wspinaczki czy słowa otuchy podczas maratonu. Ile radości da Ci spojrzenie w jej zmęczone oczy po wspólnym treningu. Ile szczęścia daje moment kiedy ona jest dumna z tego co robisz lub gdy on widzi dumę w Twoich oczach.


Warto dawać i czerpać z siebie tyle samo.

 Moja partnerka całkiem nie potrafi fotografować i nie ma do tego cierpliwości mimo to często pomaga mi przy sesjach, angażuje ją w wybór najlepszych zdjęć ponieważ bardzo lubię jej wytrawne obiektywne oko i niebanalne pomysły.
Podobnie sprawa wyglądała z bieganiem. Od kilku lat biegam , a panny M.  całkiem to nie kręciło, przyznała, że było to  wręcz coś czego nienawidzi. Aktualnie minęły już 2 tyg odkąd wspólnie biegamy.
Ja zaś korzystam z jej talentu do pływania i cierpliwości w jakim pomaga mi przezwyciężyć strach. Przy okazji uczy mnie języków i pokazuje mnóstwo innych rzeczy, o których nie miałam pojęcia.


Niech jedno będzie inspiracją dla drugiego


Szukajcie nowych smaków..

Szukajcie nowych, wspólnych pasji. Znalazłyście ciekawy sport, otworzyli obok was studio tańca czy może nigdy nie grałyście/graliście w squasha ?

Z Panną M.wyszukujemy to czego dotąd nie robiłyśmy lub robiłyśmy to nie wystarczająco,wpisujemy na listę i korzystając z okazji poświęcamy się temu. Kto wie może jedna z tych pasji zostanie z nami na długie lata.


Dlaczego warto zaczynać wspólnie?


 Sentyment... To zawsze będzie wasze, wy to zaczęliście, razem stawialiście pierwsze kroki i będziecie to kojarzyć wyłącznie ze sobą. Wspólna pasja równa się wspólne wspomnienia.

Upadki zbliżają...Nawet jeśli wstydzisz się, że na pierwszych lekcjach tańca połamiesz sobie nogi, pomyśl może ona ma tak samo a on przecież nigdy nie próbował. Przezwyciężenie wstydu i lęku przed oceną czy porażką w oczach partnera może niesamowicie zbliżyć was do siebie.

Przy szukaniu nowych doświadczeń warto korzystać z tzw. grouponów lub katalogu marzeń, cena zazwyczaj wychodzi tańsza a im mniej wydacie tym więcej będziecie mogli spróbować.


Dbajcie o rozwój swojego związku ale przede wszystkim o wasz własny.

Panna M z rana 3 komentarze:

  1. Masz w 100 % racje! Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. ŁATWO mówić gorzej wykonać ;-) ale trzeba próbować, zdecydowanie warto :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Powodzenia dziewczyny! My też razem tworzymy i dzielimy wiele pasji, które dały już kilka plonów: FB/NaDwieBabkiWróżyła i rozwojową grę dla par (niezależnie od orientacji: Jupitajnia Couple); Takie rzeczy zbliżają :D Pozdrawiamy Agata % Lena

    OdpowiedzUsuń