czwartek, 31 marca 2016

Cykl " Kobieta Potrafi" - Kiedyś księgowa dziś właścicielka firmy Persya - Wywiad z Joanna SzewczykKobieta Potrafi - Joanna Szewczyk

Twórczyni firmy Persya 


Opowiedz co nie co o sobie, kiedy i dlaczego postanowiłaś założyć swoją firmę? Pochodzę z małej miejscowości, ale to nie zabroniło mi mieć duże marzenia. Jeszcze do niedawna pracowałam jako zagorzała księgowa w jednym z lubelskich biur rachunkowych. Nadal trochę nią jestem bo sama się rozliczam. Odchodząc, pomyślałam sobie, że jest to ostatni moment w moim życiu, żeby coś zmieni, żeby zrobić coś dla swojej duszy i ciała oraz dla innych, żeby być naprawdę zadowoloną  z tego co robię, w czym na 100% się odnajduję. 


Jak to się zaczęło? 


Od najmłodszych lat lubiłam sobie coś przerobić, przeszyć, stworzyć. Moim pierwszym projektem był mój piórnik z naturalnej owczej skóry. Wyglądał trochę jak mały baranek. I tak powstają teraz moje pierwsze projekty toreb, ubrań, haftów. Razem z koleżanką postanowiłyśmy, że założymy własne działalności, to właśnie dzięki sobie mamy siłę, przetrwać gorsze chwile, wspieramy się, pocieszamy, gdy któraś ma gorszy dzień. Naszym ograniczeniem był jedynie nasz budżet bo nic przecież nie ograniczy naszej wyobraźni. Złożyłyśmy więc dokumenty na przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności i po kilku miesięcznym oczekiwaniu - udało się! Opowiedz nam czym się zajmujesz? 


Projektuje od podstaw torebki, torby na laptopy; tablety, etui na telefony. Inspiracji szukam w internecie, jeżdżę po targach, podpatruję produkty innych zdolnych Polek. Tworzę również inne motywujące hafty na ubraniach. Cieszę się gdy moje ubrania dodają pewności siebie, energii do działania, bądź po prostu kogoś rozweselą. Wszystkie produkty szyję sama, dbając o ich perfekcyjne wykończenie.


"To właśnie Ci odbiegający od stereotypów, osiągają najwięcej" Czy własna firma to prosta sprawa? Nie powiem dziewczyny, że było i jest łatwo, własna działalność to też duża suma wyrzeczeń, duża ilość poświęconego czasu na rozwój, na samo rozpoczęcie działania w swojej branży. Godziny przemyśleń jak to wszystko ogarnąć, zaprojektować, wymyślić jak dana rzecz ma wyglądać, zaczynając od samych produktów, po stronę internetową, materiały promocyjne, wizerunek, opisy. 


Dużo czasu poświęcasz firmie? Jak godzisz to z rodziną?


Zdecydowanie tak! Praca dla siebie to praca 24 godziny na dobę. Budzę się i zasypiam z myślą - co zrobiłam i co zrobię jutro. Początki zawsze wymagają 100% poświęcenia. Mam wspaniałego narzeczonego, który wspiera mnie w codziennych zmaganiach. Motywuje, przytuli gdy mam gorszy dzień. Planujemy ślub. Mam nadzieję, że za kilka lat moja firma będzie na tyle ułożona i zorganizowana, że będę mogła poświęcić się dzieciom i rodzinie.Co radzisz kobietom, które jeszcze się wahają?


Trzeba mieć po postu dużo determinacji i kogoś kto Cię zawsze wesprze. Twoja druga połowa, koleżanka, przyjaciel. To naprawdę dużo daje. Jest to ogromna satysfakcja, cudowne uczucie, które daje mnóstwo radości. Bardzo ważne jest aby wyznaczyć sobie "swój" cel, choć nie zawsze będzie on odpowiedni w oczach innych. Nigdy nie dopasujemy się do wszystkich, a to właśnie Ci odbiegający od stereotypów osiągają najwięcej. Dlatego nie bójcie się mieć swoje zdania, swoich marzeń. Obecnie nasze działalności coraz bardziej się rozwijają, a my nigdy w życiu nie zmieniłybyśmy naszej decyzji bo najważniejsze w życiu jest robić to co się kocha, co sprawia Ci przyjemność.

"Żebyś za 40 lat mogła sobie powiedzieć - zrobiłam wszystko aby tak było i czuje się spełniona"Facebook - Persya
Strona internetowa ( w budowie) Persya
Mail - biuro@persya.pl

4 komentarze:

  1. Zgadzam się z determinacją i 100% zaangażowaniem, a wsparcia zazdroszczę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kibicuję i pozdrawiam:) Sama również myślę o własnej działalności :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo interesujący wywiad, ciekawe projekty toreb.

    OdpowiedzUsuń